Karboksyterapia

Karboksyterapia to terapia wykorzystująca dwutlenek węgla, stosowana jest w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat.

Swoją popularność karboksyterapia zawdzięcza swojej niezwykłej skuteczności ale i dzięki temu iż jest to zabieg mało inwazyjny i bezpieczny. Ilość zastosowań terapii jest naprawdę imponująca. Karboksyterapia zalecana jest osobom które chcą pozbyć się zmarszczek, cellulitu, rozstępów czy blizn. Zabieg świetnie odmładza skórę i maskuje cienie i obrzęki pod oczami. Pomaga również w pozbyciu się nadmiernego tłuszczu.

Terapia dwutlenkiem węgla skuteczna jest również w leczeniu wielu chorób takich jak: łysienie, zaburzenia krążenia, owrzodzeń, trudno gojących się ran, choroby Reynouda czy łuszczycy.

Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest pod skórę niewielką igłą i przenikając do tkanek – powoduje rozszerzenie naczynek krwionośnych i powstanie nowych kapilar.

W efekcie tego zwiększa się przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w tym obszarze, poprawia się mikrokrążenie i następuje odnowa komórek. Dwutlenek węgla powoduje zwiększoną stymulację kolagenu co z kolei skutkuje większą sprężystością skóry. Wysoka zawartość tego związku powoduje także tworzenie nowych naczynek krwionośnych dzięki czemu poprawia się krążenie i dotlenienie tkanek.

Zalety karboksyterapii:

  • bezpieczeństwo
  • bezbolesna aplikacja – praktycznie bezbolesne nakłucia
  • skuteczność – potwierdzona licznymi badaniami
  • ekologiczność (wykorzystanie dwutlenku węgla)
  • nie wymagana rekonwalescencja – praktycznie od razu po zabiegu możemy wrócić do normalnego funkcjonowania

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników